DSC00694X Jubileuszowy Maraton MTB dookoła Jeziora Miedwie, 15. 08. 2015 r.
W przepięknej scenerii jeziora Miedwie i Amfiteatru w Zieleniewie odbył się X Jubileuszowy Maraton MTB dookoła Jeziora Miedwie. Do udziału w maratonie rowerowym zgłosiło się 1758 osób z całej Polski. Wśród nich było ok. 450 kobiet.

Rekord ubiegłoroczny pod względem ilości zawodników został pobity.

Wszyscy zawodnicy zostali podzieleni na grupy wiekowe i wyruszyli na trasę wokół Miedwia. Mieli do pokonania 58 kilometrów. Dla wszystkich, którzy ukończyli maraton były do rozlosowania cenne nagrody, między innymi skutery, rowery, sprzęt komputerowy.

Imprezę zaszczyciły swoją obecnością gwiazdy kolarstwa; Zenon Jaskuła, Lechosław Michalak i Bartosz Huzarski.
Na nadmiedwiańskiej promenadzie wystartowali też najmłodsi w wieku od 6 do 11 lat.

Dekoracja zawodników i rozdanie nagród odbyła się w muszli koncertowej w Morzyczynie, ok. godz. 14.

Organizatorem maratonu MTB od 10 lat jest Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów.

Pogoda dopisała, każdy komu było zbyt gorąco mógł skorzystać z kąpieli w jeziorze Miedwie. Atmosferę podgrzewało losowanie nagród na scenie, które trwało od godziny 14 do późnych godzin nocnych.
Niewielu zawodników nie dokończyło objazdu, niektórzy przyjeżdżali wcześniej, inni nie spieszyli się zbytnio. Na półmetku na zawodników czekały napoje i pyszne ciasto. Na mecie również były napoje regenerujące oraz posiłek. Organizator zadbał o wiele atrakcji, m.in. odbył się koncert lokalnego zespołu.

Wielu zawodników skorzystało z możliwości wyścigu na trenażerze próbując rower Skody. Na stoisku Skodex Krotoski-Cichy Autoryzowanego Dealera Skody w Szczecinie zawodnicy ścigali się na trenażerze przejeżdżając trasę w Alpach Szwajcarskich. Trasa wynosiła 2,28 km. Najszybciej została przejechana przez zawodnika w czasie 2 minuty i 16 sekund. Atrakcja w namiocie Skody cieszyła się dużą popularnością. Znalazła wielu cyklistów, którzy chcieli mierzyć się na trenażerze.

Dealer Skody wspierał imprezę: przekazał nagrody dla zawodników, pomagał przy organizacji.

Fotorelacje z imprezy można obejrzeć tu: http://www.stc.stargard.pl/maraton-miedwie-2015