TSI_na_www

TSI: nowoczesność i wydajność

Silniki TSI odpowiadają na potrzebę stworzenia jednostki napędowej, która wyciska maksimum energii z każdej kropli benzyny. Uzyskują wysoką sprawność przy zmniejszonej wadze oraz objętości własnej. Pozwalają łączyć dobre osiągi z niskim zużyciem paliwa dzięki wyposażeniu w turbosprężarkę oraz precyzyjny układ bezpośredniego wtrysku paliwa. Zapewniają wysoki moment obrotowy dostępny w szerokim zakresie obrotów i zaskakują osiąganym przyspieszeniem. Efekt? Całkowicie nowa przyjemność jazdy samochodem.

8 ZALET SILNIKÓW TSI

TSI_zaleta_1 Nowa przyjemność jazdy samochodem
1. Jakie różnice odczujesz?
Silnika TSI nie trzeba wkręcać na wysokie obroty. Przyspiesza płynnie już od ok. 1500 obr./ min, dzięki czemu we wnętrzu jest cicho, a biegi można zmieniać rzadziej. Samochodem z TSI jeździ się pewnie, lekko i przyjemnie. Koniecznie przekonaj się o tym podczas jazdy próbnej.
 
TSI_zaleta_2 Wysoki moment obrotowy
2. Co sprawia, że auto przyspiesza dynamicznie?
Nie duża pojemność skokowa czy moc, lecz wysoki moment obrotowy jest podstawowym parametrem silnika mającym wpływ na dynamikę jazdy. Moment obrotowy, zgodnie z II zasadą dynamiki Newtona, przekłada się wprost na przyspieszenie samochodu, natomiast moc determinuje przede wszystkim jego prędkość maksymalną. Dzięki zastosowaniu turbosprężarki silniki TSI dysponują bardzo wysokim momentem obrotowym dostępnym szybko i w szerokim zakresie obrotów.
 
TSI_zaleta3 Lekkość
3. Co daje lekki silnik?
Silniki TSI to wyjątkowo lekkie jednostki. To ich zdecydowana przewaga zarówno nad klasycznymi silnikami wolnossącymi o podobnych parametrach, jak i napędem hybrydowym (w którym konieczne jest stosowanie ciężkiego zespołu akumulatorów). Lekki silnik to lżejszy samochód, a więc mniejsze zużycie paliwa, lepsze przyspieszenie oraz mniejsze obciążenie elementów zawieszenia. Korzystniejszy rozkład masy odczujesz również w pewniejszym prowadzeniu i bardziej neutralnym zachowaniu pojazdu na zakrętach.
 
TSI_zaleta4 Na każdą trasę
4. Kiedy TSI się sprawdza?
Silniki TSI świetnie sprawdzają się w każdych warunkach – zarówno w mieście, jak i w długiej trasie. W mieście docenisz system Start-Stop oszczędzający paliwo oraz łatwość szybkiego nagrzewania (co jest ważne dla długotrwałej bezawaryjności i zmniejszenia zużycia paliwa). W trasie możesz jechać oszczędnie, a kiedy trzeba dynamicznie.
 
TSI_zaleta5 Bezpieczna jazda
5. Jak silnik wpływa na bezpieczeństwo?
W silniku TSI, nawet przy niskich obrotach, zawsze masz „pod nogą” zapas momentu obrotowego. Dzięki zastosowaniu turbosprężarki oraz szybkiego i precyzyjnego układu bezpośredniego wtrysku paliwa samochód jest w stanie bardzo szybko zareagować na zmianę położenia pedału gazu. Nie musisz więc obawiać się sytuacji awaryjnych lub manewru wyprzedzania.
 
TSI_zaleta6

Maksimum energii z każdej kropli paliwa
6. Chcesz rzadziej tankować i jeździć ekonomicznie?
Silnik TSI został zaprojektowany tak, by ograniczać do minimum straty energii oraz paliwa. Bezpośredni wtrysk zapewnia precyzyjne dawkowanie paliwa dopasowane do potrzeb, a turbosprężarka wykorzystuje energię spalin do poprawy wydajności i osiągów. Samochód odzyskuje też energię z hamowania, a system Start-Stop wyłącza silnik, gdy jego praca nie jest potrzebna. Przy właściwej eksploatacji z łatwością możesz obniżyć zużycie paliwa nawet o 20% w stosunku do klasycznych.

 
TSI_zaleta7

Bezproblemowa eksploatacja
7. Czy TSI wymaga szczególnej opieki?
Nie musisz znać się na mechanice – silnik TSI sam o siebie zadba. O konieczności wykonania przeglądu lub wymiany oleju samochód poinformuje Cię z odpowiednim wyprzedzeniem. Dodatkowo, dzięki wyjątkowo długim okresom między przeglądami, oszczędzisz czas i pieniądze. Niezależnie od wybranej wersji silnika TSI możesz liczyć na niskie koszty eksploatacji.

 
TSI_zaleta8

Każdy znajdzie coś dla siebie
8. Jaki masz wybór silników TSI?
W marce ŠKODA masz do wyboru szeroką gamę silników TSI (od 1.2 TSI 85 KM do 2.0 TSI 280 KM, o momencie obrotowym od 160 Nm do 350 Nm) – w zależności od modelu. Dzięki temu bez trudu wybierzesz ŠKODĘ z TSI idealnie dostosowaną do swoich potrzeb, wymagań i stylu jazdy.

 
TSI_zaletalogo

8 zalet TSI w skrócie
Silniki TSI odpowiadają na potrzebę stworzenia jednostki napędowej, która wciska maksimum energii z każdej kropli benzyny. Uzyskują wysoką sprawność przy zmniejszonej wadze oraz objętości własnej. Pozwalają łączyć dobre osiągi z niskim zuźyciem paliwa dzięki wyposażeniu w turbosprężarkę oraz precyzyjny układ bezpośredniego wtsryku paliwa. Zapewniają wysoki moment obrotowy dostępny w szerokim zakresie obrotów i zaskakują swoimi osiągami. Efekt? Całkowicie nowa przyjemność jazdy samochodem!

 

Pobierz dokument opisujący zalety TSI