historia_polska

Grupa Krotoski – Cichy w Szczecinie to Autoryzowane Salony i Serwisy takich marek jak: Audi, Volkswagen, SEAT i Skoda.

Nasze lokalizacje:

Przy ul. Południowej 6 znajdują się Autoryzowane Salony i Serwisy:

 • Audi
 • Volkswagen
 • SEAT
 • Salon Samochodów Używanych

Przy ul. Struga 1a znajdują się Autoryzowane Salony i Serwisy:

 • Volkswagen
 • Skoda
 • Oraz Serwis Blacharsko-Lakierniczy

Przy ul. Białowieskiej 2 mieści się również drugi Serwis Blacharsko-Lakierniczy.

Jesteśmy jedną z największych polskich firm działających w branży motoryzacyjnej. Historia grupy sięga 1986 roku, kiedy to powstała firma Auto-Handel-Centrum.

W pierwszych latach po okresie transformacji, spółka rozpoczęła dynamiczny rozwój. Efektem była pierwsza autoryzacja marki Volkswagen dla salonu w Wysogotowie w 1993 roku oraz autoryzacja marki Skoda dla Skodex Krotoski-Cichy w roku 1997. W tym samym czasie powstał salon Skody w Lesznie. Od tego momentu sprawy potoczyły się błyskawicznie. Poprzez szybki rozwój oraz dywersyfikację aktywności została rozszerzona działalność, co pozwoliło na otwarcie kolejnych salonów. W latach 1999-2002 otwarte został 3 nowe salony: Volkswagen w Przeźmierowie (1999 r.), Audi w Przeźmierowie (2001 r.) oraz przejęty został salon Skody w Głogowie (2002 r.). Oprócz sprzedaży samochodów prowadzona jest również sprzedaż aut używanych i uszkodzonych oraz działalność związana z recyklingiem.

Kolejne lata to kontynuacja szybkiego rozwoju naszej firmy w oparciu o współpracę z silnymi partnerami. W 2006 roku zostały sprzedane salony Skody w Lesznie i Głogowie.

W tym samym czasie doszło do powstania kolejnego salonu Volkswagena w Pile (2006 r.) oraz do przejęcia salonów Skody: w Poznaniu (2006 r.) oraz Grodzisku Wielkopolskim (2007 r.).

Dywersyfikacja działalności zataczała coraz szerszą skalę. Jednym z jej efektów było otwarcie serwisu blacharsko-lakierniczego w Wysogotowie w 2007 roku. W tym samym roku zaczęła funkcjonować nazwa „Grupa Krotoski-Cichy”. Rok później doszło do fuzji Auto-Handel-Centrum z firmą Idczak w Zgierzu i Łodzi oraz do otwarcia nowej siedziby firmy w Wysogotowie.

Koncentracja na jakości obsługi klienta indywidualnego i flotowego oraz na jakości pracy, w połączeniu z czytelną strategią komunikacji marketingowej sprawiają, że w 2011 roku Grupa Krotoski-Cichy zaistniała również na rynku północnym naszego kraju. Od stycznia 2011 roku Grupa zaczęła swoją działalność w Szczecinie, Koszalinie oraz Słupsku.

Grupa Krotoski – Cichy jest jedną z największych firm dealerskich w Polsce.

W 2018 roku Grupa Krotoski-Cichy otrzymała czwarty rok z rzędu tytuł Dealer Roku 2017. Na podstawie rankingów TOP50 obliczany jest przede wszystkim wskaźnik konsolidacji rynku, czyli procentowa wielkość sprzedaży 50 największych firm w stosunku do całej branży.

W 2017 roku Grupa Krotoski-Cichy, która przebiła historyczną barierę 25 tys. sprzedanych samochodów w jednym roku.

Kompleksowa i atrakcyjna oferta sprzedaży samochodów nowych, wieloletnie doświadczenie serwisu poparte odpowiednim certyfikowaniem mają ogromny wpływ na rozwój firmy.

Grupa jest partnerem Volkswagen Banku, dzięki któremu istnieje możliwość oferowania atrakcyjnych ofert kredytowych i leasingowych zakupy samochodów dla klientów indywidualnych jak i dla firm.

Sprawdź ofertę samochodów

skoda_w_prasie_top

O marce:

ŠKODA jest jedną z najpopularniejszych marek samochodowych w Polsce i najczęściej wybieraną przez kupujących samochody nowe. Od pięciu lat jesteśmy nieprzerwanie numerem 1 na rynku. W 2013 roku zarejestrowano 36 410 aut marki ŠKODA, co daje nam 12,63% udziału w polskim rynku motoryzacyjnym. Najlepiej sprzedającymi się modelami są ŠKODA Octavia oraz ŠKODA Fabia, zajmujące pierwsze miejsca na podium wśród wszystkich modeli.

Kierując się filozofią „Simply Clever” oferujemy praktyczne, przestronne, funkcjonalne i dostępne w konkurencyjnych cenach modele, których w ofercie mamy aż osiem. Każdy z modeli jest jednocześnie dostępny w bardzo zróżnicowanej gamie konfiguracji, by zaspokoić indywidualne pragnienia i potrzeby naszych klientów.

Sprzedaż i serwis samochodów prowadzimy za pośrednictwem ponad 100 nowoczesnych i w pełni wyspecjalizowanych Autoryzowanych Stacji Dealerskich i Autoryzowanych Partnerów Serwisowych, konsekwentnie realizując nadrzędny cel: zapewnienie najwyższej jakości produktów i usług.

Polityka jakości

Polityka jakości

Celem działalności ŠKODA Polska jest sprzedaż samochodów marki ŠKODA oraz oryginalnych części zamiennych i akcesoriów na rynku polskim a także organizowanie opieki posprzedażnej nad Klientem i przekazanym mu produktem.

Warunkiem trwałego powodzenia, wiarygodności i osiągania pozytywnych wyników sprzedaży jest dla nas zadowolenie Klientów, dlatego dostosowujemy jakość naszych usług do ich oczekiwań.

Najwyższą jakość oferty skierowanej do Klienta ŠKODA Polska osiąga poprzez:

 • zapewnienie najwyższej jakości oferowanych samochodów,
 • zapewnienie najwyższych standardów funkcjonowania stworzonej Sieci Dealerskiej, co realizujemy poprzez:
  • kreowanie i weryfikację standardów dotyczących jakości kontaktu z Klientem oraz właściwej prezencji Autoryzowanych Dealerów i Autoryzowanych Serwisów a także wyposażenia ich zakładów,
  • kompleksowe szkolenia pracowników Autoryzowanych Dealerów i Autoryzowanych Serwisów w zakresie jakości obsługi Klienta,
  • właściwą organizację działalności Autoryzowanych Serwisów,
  • stosowanie najwyższej klasy urządzeń i narzędzi specjalistycznych przez Autoryzowane Serwisy,
  • kompleksowość obsługi posprzedażnej,
  • dostosowywanie naszej oferty do zmieniających się wymagań Klientów,
  • zapewnienie Klientom pełnej informacji o produkcie,
  • rzetelność i poczucie odpowiedzialności we współpracy z Autoryzowanymi Partnerami jak również Klientami ostatecznymi,
  • wdrożenie i doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą ISO 9001:2008,
  • podnoszenie efektywności procesów realizowanych przez wszystkie stanowiska i komórki organizacyjne naszej Firmy,
  • zapewnienie najwyższych kwalifikacji pracowników i stwarzanie warunków do ciągłego ich doskonalenia.

Działania te pozwalają nam kształtować pozytywny wizerunek reprezentowanej przez nas marki i systematycznie umacniać naszą pozycję rynkową.